|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 60-200L |
| Door: | Single Door |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Household small aquatic tuna freezer low temperature freezer


Specification
| Model | DW-60W120 |
| Type | Horizontal |
| Capacity | 120L |
| Temperature range | -10°C to -60°C, adjustable |
| Alarm | audible and visual alarm |
| Voltage | 220V/50Hz,110v/60Hz |
| Input Power | 340W |
| Power consumption | 4.4kw.h/24h |
| Protect Grade | I/B |
| Climate type | N |
| Refrigerant | Fluorine free environmental protection refrigerant |
| Compressor | SECOP |
| refrigeration system | Singel compressor refrigeration system |
| Temperature control | Electronic temperature control |
| Temperature display | data display |
| Probe | PTC |
| Condenser fans | Germany brand EBM |
| Exterior Material | Powder coated steel plate |
| Interior Material | Stainless Steel 304 |
| Liner | Stainless Steel 304 |
| Thickness of foaming layer | 100mm |
| Balance hole | 1(Diameter 18mm) |
| Castor | 4 |
| Net weight / gross weight | 90/140kg |
| External dimensions | 810*765*885mm |
| Internal dimensions | 610*470*600mm |
| Package size | 900*835*1030mm |



