|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Certification: | CE, ISO13485 |
| Scale: | 158L |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency



| Model | DW-86L158 |
| Type | Vertical |
| Capacity | 158L |
| Internal temperature | -60°C to -86°C, adjustable |
| Alaram | audible and visual alarm |
| Voltage | 220V/50Hz,110V60Hz |
| Input power | 480W |
| Power consumption | 6.7kw.h/24h |
| Protect Grade | I/B |
| Climate type | N |
| Refrigerant | Fluorine free environmental protection refrigerant |
| Compressor | SECOP |
| refrigeration system | Singel compressor refrigeration system |
| Temperature control | Electronic temperature control |
| Temperature display | Digital data display |
| Temperature recorder | optional |
| USB interface | optional |
| Touch screen LCD | optional |
| Remote monitoring | optional |
| Big handle | optional |
| Probe | PTC |
| Condenser fans | EBM |
| Exterior Material | Powder coated steel plate |
| Interior Material | Stainless Steel 304 |
| Number of shelves / inner doors | 2 shelves / 3 inner doors, 304 stainless steel |
| power off alarm | optional |
| Thickness of foaming layer | 120mm |
| Balance hole | 1(Diameter 18mm) |
| Castor | 4 |
| Net weight / gross weight | 123/165kg |
| External dimensions | 700*700*1580mm |
| Internal dimensions | 460*465*800mm |
| Package size | 780*770*1720mm |
| cTn | 24 pcs/20'GP |
